ČAČAK 94 – SPARTAK OFFICE SHOES 82:76

(po četvrtinama 21:22, 17:21, 23:18, 21:15)

U pravoj rovovskoj borbi košarkaši Spartaka doživeli su prvi poraz u ovoj sezoni. Subotičani su odlično počeli, imali su minimalnu, ali konstantu prednost, činilo se da drže konce igre u svojim rukama. Odlično su pritiskali plejmejkere domaćih, tako da je na poluvremenu samo Pilčević imao 4 izgubljene lopte, a ceo tim Čačka -18. U nastavku druga priča. Domaćini trojkama preko Pilčevića i Majstorovića dolaze do prednosti 48:47, mada je u tom trećem periodu i Spartak imao dobar učinak za tri poena. U poslednju deonicu rivali su ušli poravnati (61:61). Poslednje vođstvo na utakmici „plavi“ su imali u 32. minutu (63:64) i tada su na scenu stupili super iskusni Pilčević (meč završio sa 18 poena, slobodna bacanja 7-7), Pantić (20 poena, 10 skokova), Majstorović (14 poena), za najveće vođstvo domaćina (82:73). Poraz je ublažio Prlja, koji je sa 16 poena bio i najefikasniji u našem timu. Spartak je imao čak 20 izgubljenih lopti i svega 13 asistencija, uz dosta loše izvođenje slobodnih bacanja (13-24). Priliku za popravni Subotičani će imati u sledećem kolu kada im na noge dolazi ekipa Pirota.

Čačak 94: Pilčević 18, Gugović 7, Tresač 12, Jokić 8, Pantić 20, Ćurčić 1, Popović, Zdravković, Paunović, Dimitrijević 2, Majstorović 14, Kusmuk.

Spartak Office shoes: Dodić 14, Prlja 16, Sokolović 13, Danilović 7, Barna 12, A.Stojanović 8,S.Gazibegović, M.Stojanović 1, Bijelić, Dmitrović, Simjanovski 5, V.Gazibegović.