3.KOLO 2.MLS PLAY OFF BORAC ZEMUN – SPARTAK OFFICE SHOES 79:97

(25:22, 17:20, 20:18, 17:37)

Spartak je ostvario 11. uzastopnu pobedu i stigao na prag elitnog srpskog takmičenja. Konačna razlika od 18 poena na kontu Subotičana ne odslikava realno dešavanja na parketu hale Pinki u Zemunu. Naime, Subotičani nisu uspevali da čitave tri deonice nametnu svoj stil igre, imali su puno izgubljenih lopti (čak 12 u prvom poluvremenu).

Borac je iako je igrao bez najboljeg strelca Balmazovića, u drugoj deonici imao i najveću prednost na utakmici (25:31). Igrao je vrlo agresivno na Spartakove plejmejkere, dobro su trčali kontre. Imali su i vrlo raspoloženog Čelebića (18 poena za 11 minuta). U trećoj deonici smo gledali rezultatsku “klackalicu”, da bi sredinom poslednje deonice kod rezultata 71:71 najpre trojkom Jugovića, te vezanim poenima Danilovića i Barne (koji je manje poentirao ali je nesebično upošljavao suigrače) Spartak u poslednja 4 minuta ubacio čak 26 poena, a primio samo 8, od čega su 23 delo pomenute trojke.

U ekipi Spartaka u igru nisu ulazili Dmitrović i Kojić. Kod domaćih Čelebić je upisao 25 poena, Branković 14, Vukojičić 12.