CIVIS CUP  – DEBRECEN – Kadeti

Kadeti MKK Spartak Office Shoes učestvovali su na Međunarodnom turniru CIVIS CUP u Debrecenu, od 14 do 17.aprila i na njemu osvojili drugo mesto i srebrnu medalju.

Četrvtrak 14.04.2022MKK Spartak Office Shoes vc BC Grosuplje80:83 (22-22,20-22,23:13,15:26)
Petak 15.04.2022USK Prague vs MKK Spartak Office Shoes60:78 (16:17,10:29,19:14,15:18)
Subota 16.04.2022DEAC Academy vs MKK Spartak Office Shoes52:71 (19:17,14:18,15:18,4:18)
Finale Nedelja 17.04.2022Inter Bratislava vs MKK Spartak Office Shoes91:66 (26:17,22:9,22:18,21:22)

Spartak Office Shoes (broj poena zbirno na 4 utakmice): Janković 30, Kojić 60, Divjak 42, Mandić 9, Radojčić 67, Ključik 20, Dokić 29, Čamprag 5, Karadžić 17, Gabrić 7, Grčić 2, Komnenov 7.

Trener : Stevan Ćupić

Prva utakmica protiv ekipe iz Slovenije, izuzetno tehnički i taktički obučene, bila je neizvesna do polsednje sekunde. Utakmica je odlučena košem tri sekunde do kraja utakmice, može se reći da je utakmicu dobila ekipa koja je imala malo više sreće i možda malo više kocentracije na samom kraju.

Druga utakmica sa ekipom iz Praga bila je verovatno za nas najteža na turniru, jer je ekipa Praga juniroski prvak Češke. Ekipa sa izuzetno fizički jakim igračima i u proseku su više od godinu dana stariji od nas. Odigrali smo neverovatnu odbranu pogovoto u drugoj četvrtini i na kraju sveli ekipu Praga na postignutih 60 poena što lično smatram izuzetnim dostignućem. Ta pobeda protiv Praga omogućila nam je da se nađemo u igri za prvo mesto u grupi, jer smo predpostavljali da će Prag dobiti ekipu iz Slovenije što se na kraju i desilo.

Pre samog početka treće utakmice, saznali smo da nam je utakmica na sve ili ništa jer nam je pobeda donosila prvo mesto u grupi a poraz poslednje. Na početku smo bili jako stisnuti i nervozni, revoltirani domaćinskim suđenjem ali smo se ipak do kraja prvog poluvremena nekako skupili , ohladili glave i počeli da radimo  ono što najbolje znamo, a to je da igramo odbranu. U drugom poluvremenu smo totalno izdominirali što pokazuje poslednja četvrtina u kojoj smo primili samo četiri poena. Ta pobeda nam je donela prvo mesto u grupi i plasman u finale.

Na žalost u finalnoj utakmici nismo bili ravnopravni protivnik što zbog izuzetne snage i protivniika što zbog totalnog nedostatka energije, fizičke i mentalne snage. U ovoj utakmici pokazali smo vrlo malo od onoga što nas je krasilo tokom čitavog turnira, a to je jaka odbrana i organizovan napad.

Vuk Radojčić proglašen je za najboljeg igrača našeg tima na ovom turniru, a prestižnu nagradu osvojio je Luka Divjak koji je izabran za člana najbolje petorke turnira.