1. KOLO KLS: DUNAV Stari Banovci – SPARTAK OFFICE SHOES 89:83

(28:19, 19:19, 18:25, 24:20)

Košarkaši Spartaka su povratak u elitu posle tri sezone započeli porazom. “Alasi” su imali vođstvo u većem delu utakmice, u 13 minutu i najveće (36:22). Posle pauze Subotičani su zaigrali pre svega bolje u odbrani, a zahvaljujući i seriji poena Filipa Barne prišli na samo poen zaostatka (58:57). Ubrzo Nana Opoku dovodi Spartak u vođstvo od 69:71 u 34.minutu. Izgledalo je da su domaći u minus fazi, da se briljantni Mihailo Petrović (2003.godište) umorio, ali u finišu nije bilo dovoljno koncentracije da se košarkaški točak okrene na Spartakovu vodenicu.

Kod domaćih osim prve violine Petrovića (28 poena, 11 asistencija, 6 skokova), odlični su bili Radovanović sa 17 i Kovačević sa 15 poena.

Kod Spartaka Barna i donekle Nikolson najraspoloženiji, ali čini se bez adekvatne pomoći ostatka ekipe.

Spartak Office Shoes: Hardi 9, Nikolson 16 (13 skokova), Gazibegović, Opoku 14 (4 blokade), Barna 19 (8 asistencija, 5 skokova), Jugović 3, Ilkić, Prlja 5 (5 skokova), Dodić 3, Šarenac, Danilović 7, Sokolović 7.

Prva prilika za popravni je već u petak 7.10. u okviru 2.kola KLS- a protiv ekipe leskovačkog Zdravlja u Subotici. Meč počinje u 19 sati i 30 minuta.