1. KOLO RODA JLS: JOKER SOMBOR – SPARTAK OFFICE SHOES 81:78

(24:15, 18:13, 22:20, 17:30)

Juniori Spartaka neprijatno su iznenadili na početku takmičenja u okviru juniorske lige Srbije. Izuzetno loše su otvorili utakmicu (1:9 u četvrtom minutu), da bi kraj poluvremena dočekali sa minus 14 na svom kontu (28:42). U nastavku su ipak uspeli da serijom od 26:10 stignu igrače Jokera (Džokera) i na dva minuta pre kraja ušlo se u neizvesnu završnicu (74:74). Međutim, najistaknutiji igrači Spartaka na ovom susretu Burda i Šarenac nisu našli prava rešenja u trenutku kada se odlučivao pobednik ovog neobičnog duela.

Subotičani su u Somboru bili lišeni pomoći Dušana Čičića, dok se Borivoj Kojić nije upisao u strelce za 26 minuta u igri (!?). Spartak je izuzetno slabo šutirao za tri poena (4/28) što je uz slabu igru u odbrani u prvom poluvremenu osnovni uzrok ovog iznenađujućeg poraza.

Spartak Office Shoes: Mandić, Knežević 1, Tomić, Janković 7, Burda 35 (1/8 za tri poena, 5 asistencija), Ključik, Puača, Divjak 2, Radojčić 1, Kojić, Šarenac 24 (10 skokova), Grčić 8 (0/6 za tri poena).

Kod Somboraca su se svideli Bečić (20 poena, 12 skokova) i Kustudić (18 poena).
U sledećem kolu Spartak dočekuje ekipu Konstantina iz Niša koja je u ovom kolu poražen od Radničkog 1950 sa 63:83.