Zaostala utakmica 6. Kola RODA JLS: SPARTAK OFFICE SHOES – MEGA MIS 77:90

(24:15, 24:25, 20:27, 9:23)

Protiv odlične ekipe Mege, juniori Spartaka su u 13. minutu meča imali plus 15 (30:15). Kada je trenutno najkorisniji igrač lige Bogoljub Marković u 26.minutu napravio 4 ličnu grešku činilo se da je veliko iznenađenje na pomolu. Međutim, tada na scenu stupaju igrači sa Megine klupe i u poslednjih 5 minuta prave razliku od 2:10 što je bilo nedostižno za Subotičane. Kod domaćih najefikasniji Šarenac sa 25, Burda 22 i Čičić  20 poena. Kod gostiju Marković i Kroflić 21, Siby 13,  te 15- to godišnji Srzentić 12 poena.

Spartak Office Shoes: Topčov, Čičić 20 (5 skokova), Tomić  1, Burda 22, Ključik 2, Puača, Šarenac 25 (9 skokova), Radojčić 3, Knežević, Mandić, Popović 4, Kojić.

Trener Spartaka Danilo Borović: “Odlučila je poslednja deonica kao i broj skokova na strani Mege. To je dokaz da treba još da radimo, ne može se protiv ovakve ekipe to dozvoliti. Imamo problem sa rotacijom, Kojić je bio bolestan, Janković takođe, od ranije Nagulić, u prvoj četvrtini ostali smo bez Popovića. Ipak, ušli su drugi igrači, što to nismo iskoristili, tek treba da vidimo.”

Pomoćni trener Mege Uroš Matić je čestitao Spartaku na sjajnoj igri tokom 35 minuta meča i smatra da je smanjena rotacija odlučila pobednika utakmice.

U narednom 8.kolu u nedelju 18.decembra Spartak od 16 časova dočekuje užičku Slobodu.